TOP 10 tipů na výlet ve Znojmě

Chystáte-li se do Znojma, vybrali jsme pro vás TOP 10 míst, které jsou skvělým tipem na výlet. 

  Znojmo

 

TOP 10 tipů na výlet ve Znojmě

Chystáte-li se do Znojma, vybrali jsme pro vás TOP 10 míst, které jsou skvělým tipem na výlet. 


Kostel sv. Mikuláše « klikni pro zobrazení místa
Bezpochyby hlavní a největší dominantou Znojma je obrovský Kostel sv. Mikuláše. Nejkrásnější výhled na něj se vám naskytne cestou na Znojemský hrad, kterou jistě půjdete, jestliže budete chtít navštívit všechna místa. která doporučujeme.
 
Znojemský hrad « klikni pro zobrazení místa
Nedaleko Václavského náměstí ve Znojmě na ulic hradní se nachází Znojemský hrad. Dnes v něm najdete expozice s názvem: Nejen ze života panské společnosti, Noblesa křehkého dekoru a expozici dravých ptáků. Po návštěvě hradu si můžete dát něco v dobrého v přilehlém bistru.
 
Rotunda sv. Kateřiny « klikni pro zobrazení místa
Po návštěvě hradu byste také neměli opomenout Rotundu sv. Kateřiny. Jen musíte mít ale štěstí, aby byla otevřena. Rotunda je totiž veřejnosti otevřena ve speciálním návštěvnickém režimu v závislosti na aktuálním stavu mikroklimatu v interiéru. Povoleno je maximálně 10 osob v průběhu 30 minut a prohlídka trvá 15 minut.
 
Morový sloup « klikni pro zobrazení místa
Na Masarykově náměstí toho uvidíte více. Uprostřed náměstí se tyčí Morový sloup, který se pyšní tím, že patří k těm nejstarším na našem území.
 
Jihomoravské muzeum « klikni pro zobrazení místa
Skvělé místo, které doporučujeme navštívit, je muzeum, nacházející se na zmiňovaném Masarykově náměstí. V bývalém minoritském klášteře naleznete expozice pravěcí zemědělci, živá a neživá příroda Znojemska, zbraně Orientu a černé řemeslo.
 
Vlkova věž « klikni pro zobrazení místa
Pár kroků od Jihomoravského muzea se nachází Vlkova věž. V budově se také nachází informační centrum a za 25Kč pro dospělé (děti do 10 let zdarma) navštivte věž, ve které budete mít celé Znojmo jako na dlani.
 
Radniční věž « klikni pro zobrazení místa
Dalším místem, kde se můžete rozhlédnout krásným Znojmem je Radniční věž v Obrokové ulici. Od května do srpna je otevřena denně od 9 hodin do 17 hodin s půl hodinovou pauzou od 12:30. Dospělí zde zaplatí 35 Kč a děti do 6ti let jsou zdarma.
 
Loucký klášter « klikni pro zobrazení místa
Dnes slouží jako výkladní skříň vinařstvím Znovín Znojmo. Nabídka zahrnuje prohlídku obrazové galerie, románské krypty, bednářského a vinařského muzea, štukových sálů a sklepů. Prohlídka kláštera je zakončena ochutnávkou vzorků vín.
 
Státní zámek Vranov nad Dyjí « klikni pro zobrazení místa
Skvělým tipem na výlet, jak pro cyklistu, tak pro pěší je tento Zámek Vranov - je od Znojma vzdálený 20km, ale jistě stojí za návštěvu. Nachází se v krásné přírodě zasazený do části národního parku Podyjí a je národní kulturní památkou. Připraveny jsou pro vás čtyři prohlídkové okruhy během kterých si dokonale zámek prohlédnete.
 
Premium Hotel « klikni pro zobrazení místa
V případě, že se chystáte do Znojma a ještě nemáte vybrané ubytování, doporučujeme Hotel Premium, který patří bezpochyby k těm nejkrásnějším na jižní Moravě. Během našeho pobytu se o nás skvěle postarali. Hotel disponuje také vlastním wellness, ve kterém najdete bazén, vířivku, dětský bazének, saunu a parní kabinu, solárium, masáže, posilovnu a mnoho dalšího. Uchvátí vás krásně a moderně vybavené pokoje. 

WWW: http://www.premiumhotel.cz

.

Sdílet na Facebooku

Co je v okolí?

Bambus Nr.1

  Znojmo

Café Paris

  Znojmo

M-Centrum

  Znojmo

Spaleny Mlyn

  Znojmo

Vlkova věž

  Znojmo

Hotel Bax

  Znojmo

Penzion Eden

  Znojmo

Hotel N

  Znojmo

Hotel Morava

  Znojmo

Načíst další

Naši partneři