TOP 10 Rozhleden na jižní Moravě

Léto a letní prázdniny jsou ve znamení výletů a především objevování nových míst. Připravili jsme pro vás několik tipů, kam se vydat pokud se chystáte nebo jste už navštvili jižní Moravu. 

  Lednice

 

TOP 10 Rozhleden na jižní Moravě

Léto a letní prázdniny jsou ve znamení výletů a především objevování nových míst. Připravili jsme pro vás několik tipů, kam se vydat pokud se chystáte nebo jste už navštvili jižní Moravu. 


Minaret «klikni pro zobrazení místa
Bezesporu nejkrásnější rozhlednou na jižní Moravě je Minaret v Lednicko-valtickém areálu. Položili jste si někdy otázku, proč vlastně vznikl? Pověst praví, že Alois Josef chtěl postavit kostel, ale neshodl se s poddanými o místě. Tak se na místě nedalekém zámku, postavil minaret. Tyčí se do výšku 62 metrů a do nejvyššího místa si vyšlápnete více jak 300 schodů.
 
Rozhledna v mandloňových sadech «klikni pro zobrazení místa
Naprostým unikátem je rozhledna v Hustopečích, která se nachází v překrásném mandloňovém sadu. Rozhledna stojí na okraji mandloňového sadu na Hustopečském starém vrchu v nadmořské výšce asi 300 metrů. Vysoká je 17,4 m, přičemž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 12,6 metrů.
 
Rozhledna Slunečná «klikni pro zobrazení místa
Na cyklistické stezce Modré hory u obce Velké Pavlovice se nachází rozhledna Slunečná. Kochat se můžete výhledem na obce  Bořetice, Kobylí, Vrbici a Němčičky, za kterými se rozkládá Brno. Přes prázdniny je zde každý den od 10 do 19 hodin otevřené malé občerstvení, které určitě přijde vhod.
 
Vlkova věž «klikni pro zobrazení místa
Pár kroků od náměstí Znojma se nachází Vlkova věž, které je součástí také informační centrum, ve kterém se dozvíte informací o vinařstvích, vinařských akcí, zakoupíte si zde vstupenku na věž ale můžete zde ochutnat i vína ze speciálního vinného baru. Vstupné je 25Kč a dítě do 10let je zdarma.
 
Rozhledna na Podluží «klikni pro zobrazení místa
Všem turistům, kteří se chystají do Prušánek nebo třeba na výbornou akci "K Nechorám do sklepa" doporučujeme navštívit atypickou rozhlednu, která je celá vyrobena ze železa. Najdeme Cestou od Prušánek do Nového Poddvorova. U rozhledny se nachází krásné posezení, možnost umístit kola do stojanů a v letních měsících je zde otevřené občerstvení se zmrzlinou.
 
Rozhledna v areálu Slovanského hradiště «klikni pro zobrazení místa
Velmi hezky vybudovaný areál ve Slovanském hradišti, kterým je součástí také rozhledna je dalším skvělým tipem. Pro pěší turisty a cyklisty je zde připraveno občerstvení s venkovní zahrádkou. V případě, že se o Slovanském hradišti chcete dozvědět více, je zde velice pěkně připravena moderní audiovizuální program mluveného slova, hudby a filmové projekce.
 
Rozhledna Kraví Hora «klikni pro zobrazení místa
Jestliže se chystáte na letní osvěžení na koupaliště v Němčičkách doporučujeme po koupačce příjemnou strmější procházku na Rozhlednu Kraví hora, která je od parkoviště u koupaliště cca 1,5km. Nádherný výhled na Novomlýnské nádrže, Pavlovské vrchy, Kyjovské pahorkatiny a okolní vinařské tratě.
 
Rozhledna Maják «klikni pro zobrazení místa
Plánujete výlet do Přítluk, Zaječí nebo Rakvic? Je vlastně jedno, do které obce se vydáte, protože ze všech budete mít rozhlednu Maják, co by kamenem dohodil. Od května 2012 je zde 27,6 metrů vysoká rozhledna, ze které budete mít jižní Moravu jako na dlani.
 
Rozhledna Dalibor «klikni pro zobrazení místa
Máte po obědě v krásném Vinařství U Kapličky v Zaječí a nevíte kam dál? Stačí vám opravdu jen pár kroků. Rozhledna Dalibor se nachází nad zmíněným areálem. Užijte si krásný západ slunce výhledem na Přítluckou horu, vodní dílo Nové Mlýny, Pálavu, JE Dukovany, Lednicko-valtický areál, do Rakouska i na Slovensko.
 
Kozí hrádek «klikni pro zobrazení místa
Už jste byli na Svatém kopečku v Mikulově, ale chcete jej vidět také z druhé strany? Skvělým místem je pro tuto příležitost výhled z Kozího Hrádku. Zaplatíte zde vstupné 25 Kč, ale opravdu to stojí za to. Mikulov je opravdu nádherný!

WWW: http://
Sdílet na Facebooku

Co je v okolí?

Marco Polo

  Lednice

U Čapků

  Lednice

Café Onyx

  Lednice

Vila Veronika

  Lednice

Hotel Galant

  Lednice

Penzion FARMA

  Lednice

Camp APOLLO

  Lednice

Hotel MARIO

  Lednice

TIC Lednice

  Lednice

Minaret

  Lednice

Načíst další

Naši partneři