Výlet pro rodiny s dětmi - zajímavosti v Lednici

Dnešní výlet začíná na autobusovém nádraží, kde začíná dnešní výlet výbornou jadranskou zmrzlinou, kterou si zakoupíte u místního výrobce naproti obecního úřadu.

V budově Turistického informačního centra se nachází expozice Dávná lednice, aneb jak se žilo za tatíčka Masaryka. Zde se s dětmi přenesete do minulosti, nahlédnete do kavárny, holičství, četnické stanice, krejčovství. U pokladny je také možné si zakoupit drobné vintage suvenýry. Po prohlídce soukromého muzea, vejdete do francouzské, geometricky střižené zahrady, s barevnými květy, pěstěnými živými ploty a trávníky. Zamíříte k tropickému skleníku, s nádhernými rostlinami a jezírky s barevnými rybkami. Zde si skutečně vychutnejte atmosféru tropického pralesa, včetně vysoké vlhkosti vzduchu. Dále pokračujte okolo zámku, až se dostanete na nádvoří, k Multifunkčnímu centru. Zde se nachází expozice, o okolní krajině, historii zemědělství, rybnikářství a vinařství. Mimo jiné je v této části maketa lednického hřebce. Šlo o plemeno ušlechtilých koní vyšlechtěné na panství Lichtenštejnů pro stáje evropských panovníků. S příchodem komunismu však v Československu lednický hřebec vyhynul.
Posledním cílem je muzeum hraček, které se nachází v rodinném domě historického centra Lednice. Expozice Vám dá nahlédnout do historie hraček - do té dávné, i do té nedávné. Seznámíte se s vývojem hraček i hračkářských materiálů a s nejznámějšími hračkářskými firmami a osobnostmi minulých dvou století. Kromě té trochy vzdělání si ale také hodně zavzpomínáte.

Navigovat
Stáhnout výlet v PDF
Vytisknout výlet
Od:
Komu:
Poznámka:
Napište číslicemi "třidvajedna"
Sdílet na Facebooku