Jsou elektrokola pro lenochy? Nebo je to jinak?

Zajeli jsme vyzpovídat našeho nového partnera Haibike Morava do Moravské Nové Vsi, kde plánuje postavit největší prodejnu elektrokol na jižní Moravě!

  Moravská Nová Ves

 

Jsou elektrokola pro lenochy? Nebo je to jinak?

Zajeli jsme vyzpovídat našeho nového partnera Haibike Morava do Moravské Nové Vsi, kde plánuje postavit největší prodejnu elektrokol na jižní Moravě!
Dane, co je to vlastně elektrokolo a pro koho je určené?
Elektrokola můžeme rozlišit na dva základní typy. Jedním z nich jsou městská elektrokola, takové ty, které teď hojně vidíme na vesnicích. Babičky, s nimi jezdí na nákupy a do lékárny. To jsou kola, která řádově stojí 15.000 Kč - 30.000 Kč. Tyto kola mají krátký dojezd a jsou určena právě na to, co jsem jmenoval.
To, co prodáváme a na co se zaměřujeme my, tak to jsou sportovní elektrokola a to je ten zásadní rozdíl. Sportovní elektrokola jsou určené ke sportování a k aktivitě, kterou člověk dělá v přírodě, v lese, na cyklostezkách - prostě kdekoli. Jsou charakteristické svým dlouhým dojezdem a taky tím, že člověk si skutečně může dávkovat stupně dopomoci. Může se buďto zničit a nebo může přijet zpět z cesty spokojený.

Jak takové elektokolo funguje?
Sportovní elektrokolo funguje tak, že motor, který je součástí vám pomocí senzorů sepne v momentě, kdy vy se dotknete pedálu. To znamená, že vy musíte šlapat, aby motor pomáhal. Je tam několik různých senzorů, takže ten motor vám po rovince pomáhá mnohem méně, než do kopce. Jakmile vy začnete více šlapat do pedálů, motor vám laicky řečeno pomůže víc.

Jak dlouho je firma Haibike na světovém trhu a jak dlouho je v ČR?
Haibike je výrobcem kol už dlouhá léta, ale není moc známá. V roce 2009 se pustili do výroby elektrokol. Byli první firmou, která se do toho pustila. Tím, že začali takto brzy, jejich know-how je mnohem dál, než jiných firem. Věnují obrovské peníze do vývoje a rozvoje této značky a sázejí hodně na dizajn. Haibike je lídrem na tomto trhu a to jak evropském, tak i světovém.

Je podzim, pomalu nám sezona končí, co chystáte za novinky na rok 2019?
V průběhu této zimy bude probíhat výstavba jedné z největších prodejen elektrokol na jižní Moravě. Bude to prodejní plocha o rozloze 300m2 - krásný showroom. Bude tam také perfektní servisní zázemí, zákazníci si tam budou moci také posedět a dat si dobrou kávičku a něco na zub. Již nyní je součástí také testovací trať, kterou chceme v příštím roce dále rozšiřovat tak, aby si zákazníci mohli skutečně kvalitně užít jízdu na elektokole, vyzkoušet si jej přímo v terénu. Zjistí jak takové kolo funguje, jak brzdí, jak se rozjíždí, jak akceleruje a jak se sním zvládá stoupání.

Dane, jak je to s elektrokoly a závody?
Super otázka, protože právě minulý týden proběhlo Cyklobraní a poprvé tam zařadili kategorii elektrokol. My, jako Haibike Morava jsme postavili svůj tým, který odjel a dokonce vyhrál tuto kategorii. Takže mám z toho radost!
Tento týden jsem zaznamenal velmi zajímavou informaci z cyklistické federace, že se dokonce pojede příští rok mistrovství světa v horských elektrokolech v Kanadě. Mám z toho radost, že se elektrokola začínají brát vážně.

To je super informace. Děkujeme Dane za rozhovor.

WWW: http://www.haibike-morava.cz
Sdílet na Facebooku

Co je v okolí?

Naši partneři